G

 

primjena cucinih legni preparata

 

 

Mihailo CuCa Radev

 

 

PRIMJENA CUCINIH LEGNI PREPARATA

 

Preparati su prirodna pomoć organizmu u podizanju imuniteta. 

Što se tiče preparata Mihaila Cuce Radevog oni su prirodna pomoć organizmu u borbi prvenstveno protiv astme i bronhitisa. Svi preparati su 100% prirodni, a kao takvi u potpunosti su bezbjedni, kako za odrasle, tako i za djecu.

Priroda nam vjekovima daje najbolje od sebe, sopstvenu snagu bilja i minerala, snagu isceljenja i zdravlja za naše dobro. 

Pa evo i kako je Mihailo Cuca Radev pomagao oboljelima od astme i bronhitisa

primjena cucinih legni preparata

 

G

 

primjena cucinih legni preparata

Primjena preparata:

Losion ›››

 

Losion je prirodni preparat za čišćenje kože. Prije masaže sa melemom, krećemo sa losionom. Kupite pamučnu vatu, i na nju nanesite losion. Očistite grudni koš i leđa, dok lice očistite sa novom vatom na koju je nanešen losion.

Losion se koristi dva puta, i to: 

Veče (prije masaže)

Jutro - Skinete pamučnu majcu koja je bila tokom noći i očistite grudni koš i leđa sa losionom. Takođe je bitno da kada budete čistili losionom grudni koš imitirate pokrete masaže koje ste koristili prethodnu noć kada ste masirali grudni koš (masaža grudnog koša objašnjena pod sekcijom melem) Par minuta će biti dovoljno. Posle toga očistite leđa, a onda i lice.

Melem ›››

 

Nakon što ste završili čišćenje s losionom prelazite na melem. Djelovi tijela koje masiramo sa melemom su: grudni koš, leđa i lice 

Grudni koš

Najbitniji dio tijela koji ćemo masirati i gdje ćemo najviše vremena utrošiti je Grudni koš (tako je u slučaju kašlja, sekreta, gušenja… uglavnom bronhitisa i astme) 

1. Svaki početak masaže krećete tako što zahvatite melem na 2 prsta (da ima prst sloja) i taj sloj razmažete po grudnom košu.

2. Pošto već imamo melema po koži dovoljno je dodati još malo i krenuti sa masažom. Masaža se odvija neprekidnim kružnim pokretom, i to tako što prvo postravite ruku na lijevu stranu grudnog koša (srce) a zatim kružno idete do desne strane grudnog koša, a zatim od desne ka lijevoj. I tako u krug.

3. Vrlo je bitno da zapamtite da sami tempo masaže mora biti umjeren, kako tempo tako i pritisak. Pritisak ne smije biti jak, a takođe ne i blag. Takođe vrlo je bitno da znate da masirate otvorene šake.

4. Još jedna veoma bitna stvar je ta da morate biti svjesni da će normalno koža da upija melem. To znaći jednu stvar a to je da nećete moći sa onim prvim nanosom melema da izdržite cijelu minutažu koja je neophodna za masažu grudnog koša. Vi normalno utrljavajte melem (kružno) sve do onoga momenta dok ne osjetite pod ruku da je malo suvkasto (da se već malo teže masira), a samom masažom će takođe i melem poprimiti providnu boju (nije više bijele boje). To znači da ste dobro masirali i da je tijelo fino upija melem, a to treba da vam je signal da na 2 prsta (prst sloja) dodate još melema i normalno nastavite sa masažom. 

Neko će pitati pa koliko puta trebam dodati melem? Na to pitanje vam ne mogu odgovoriti, jer sve zavisi do strukture kože (masnija ili suvlja).. Ali, najbitnija stvar u svemu ovome je da se nanešeni melem mora dobro umasirati, prije nego li se doda opet. 

5. Vrijeme trajanja masaže varira od starosne dobi i od jačine problema koji osoba ima: 

- Mlađi od 5 godina (minimum 15 min)

- Od 5 do 12 godina (minimum 20 min)

- Od 12 pa do 20 godina (minimum 25 min)

- Od 20 pa na dalje (masirati i do 30 min)

Morate imati u vidu da su ovo otprilike minutaže koje se apsolutno mogu promijeniti. Posebno kad su u pitanju osobe koje imaju teži oblik bronhitisa ili astme. Ali, otprilike ovo je neko vrijeme koje vi ostali možete ispoštovati, a takođe iz nedelje u nedelju i produžiti koji minut. 

Leđa

1. Masirati samo gornji dio leđa, a takođe zahvatiti i malo vrat 

2. Masaža se takođe odvija kružno, samo što je minutaža umnogome manja. 

3. Minutaža masaže leđa ide do 10 minuta. 

Lice

Koliko ima osoba koje su se spasile od astme i bronhitisa toliko ih ima i od problema sa sinusima. E sad, ova masaža lica je ista i za osobe sa bronhitisom ili astmom kao i za osobe sa sinusnim problemima.  

1. Masažu lica počinjemo sa masažom slepočnica 

2. Posle masaže slepočnica, krećemo na masažu čela i frontalnog sinusa. Masira se kružno cijelo čelo sa akcentom na masažu frontalnog sinusa (takođe kružno). Uglavnom kako masirate čelo, tako pređete na frontalni sinus (malo se zadržite sa kružnom masažom frontalnog sinusa), a zatim opet širite na cijelu površinu čela (kružno).

3. Posle masaze čela i frontalnog sinusa, prelazimo na masazu Etmoidalnog sinusa.

4. A zatim uhvatite korijen nosa (gdje se nos spaja sa čelom) sa dva prsta (kao štipavicom) i radite cijeđenje.  ``Cijeđenje`` se radi tako što ta dva prsta spuštate niz nos sve do nosnih otvora, a zatim kada dođete do nosnih otvora širite ta dva prsta ispod obraza (svaki prst na svoju stranu). Ponoviti minimum 10 puta.

 5. Posle toga možete kružno masirati Maksilarne sinuse.

 6. E sad dolazimo do jedne veoma bitne stvari, a to je Gimnastika disanja. Rade je i osobe sa bronhitisom ili astmom i osobe sa sinusnim problemima. Na samom kraju masaže, zahvati se malo melema koji ćemo protrljati kroz prste (da pusti miris) a zatim namazati nosne otvore. Kada smo namazali nosne otvore, uzmemo veoma malo melema i stavimo ga u jednu i u drugu nozdrvu, a zatim protrljamo nos. Kada smo to napravili izađemo napolje i radimo Gimnastiku disanja (ona će biti vaša prirodna inhalacija. normalno sa melemom).

Gimnastika disanja je veoma jednostavna. A radi se tako što duboko udahnemo na nos (plućima, a ne stomakom) i još dublje izdahnemo na usta (ne puvati, već izdahnuti). 

Gimnastika disanja sa melemom je jedina stvar koju radite dva puta na dan (naveče posle masaže, i ujutru posle prve tople limunade).

Osobe sa astmom i bronhitisom ne moraju masirati lice i sinuse tokom dana, dovoljno je jednom naveče posle masaže grudnog koša i leđa. Dok samu gimnastiku disanja mogu i trebaju raditi. A najbolje vrijeme za gimnastiku disanja je rano ujutro (čist vazduh) i naveče posle masaže.

Osobe koje imaju problem sa sinusima rade masažu lica i gimnastiku disanja dva puta. S tim sto je večernja masaža lica duža od one koju bi radili ili ujutro ili tokom dana.

7Vrijeme trajanja masaže lica nije isto osobama koje imaju problem sa sinusima i osobama koje imaju problem sa astmom ili bronhtisom. Prva grupa koja ima problem sa sinusima, mora malo više vremena provoditi masirajući sinusne puteve. 

Tinktura ›››

Koriste se dva puta:

· Ujutro (10 min posle prve tople limunade)

· Veče (sat vremena prije masaže)

Koriste se tako što prvo zgrijete 300 ml vode (topla, nikako vruća), a zatim nakapate 30 kapi i promiješate kašičicom. Vrlo je bitno da pripreljenu tinkturu pijete gutljaj po gutljaj (svaki gutljaj promuljati da bi se tinktura brže sjedinila s pljuvačkom, a samim time brže i ušla u krvotok.) 

Evo i neka od najčešćih pitanja koja su pacijenti u vezi primjene preparata: 

Koliko traje jedna kutija melema?

Sve zavisi. Od strukture kože, površine i vaše upornosti. Na to pitanje vam ne mogu dati odgovor. Bitno je da pratite upustvo (koje vam je gore navedeno) Tokom terapije bitno je da ste konstantni, da ne preskačete masažu. 

Postoje li kakve kontraindikacije tokom terapije?

 Mogu se desiti, ako stavljate veliku količinu melema a manje masirate, jer dolazi do zatvaranja kožnih pora i koža prirodno odgovara sa malim osipom na tom mjestu gdje ste stavili tu količinu melema. Ali i u tom slučaju ne paničite, jer i da se desi mali osip melem će ga zaliječiti (jer je i sam lijek za kožu) 

Kada treba zamijeniti pamučnu majcu?

 Na svaka 3 dana. Kada zamijenite staru pamučnu majcu novom, ovu staru treba otkuvati. Uglavnom jedna pamučna majca traje dvije noći masaže. Ujutro je skinite i odložite na čisto mjesto. Očistite tijelo losionom, a zatim navučete garderobu koju mislite nositi taj dan. 

Možemo li se kupati tokom terapije?

 Što se tiče donjeg dijela tijela kad god hoćete. Dok gornji dio tijela jedino kada zamijenite staru pamučnu trikmajcu sa novom. Losion treba da vam je zamjena za  čišćenje gornjeg dijela tijela, dok ne promjenite staru pidžamu. 

Smijemo li koristiti kakve tablete, pumpice, odlaziti na inhalacije tokom terapije?

NE.

 

Još nešto o preparatima:

Sve ove preparati koje ćete koristiti se takođe primjenjuju u svakodnevnoj upotrebi.

Bez obzira imali problem ili ne Melem uvijek nađe svoju primjenu. Bilo da imate problem sa kožom (suva i ispucala koža, ekcem, akne..), ili imate bol (reuma, bolne i otečene noge (proširene vene), problem sa sinusima..) gimnastika disanja sa melemom (nevjerovatna inhalacija u kombinaciji sa gimnastikom disanja za čišćene pluća, a takođe i krv obogaćujete kiseonikom)…

Takođe Losion pored toga što služi za čišćenje i dezinfekciju kože prije upotrebe kreme, losion se pokazao kao nezamjenljivo sredstvo za higijenu bilo da ste u prirodi ili kući.

Npr: Mnogo je bolje koristiti losion za umivanje prije spavanja ili po ustajanju nego sapun koji suši i uništava lice, takođe bolje je koristiti losion za pranje ruku nego bilo koje hemijsko dezinfekciono sredstvo, ne morate stalno prati kosu sa raznim hemijskim preparatima umjesto njih probajte sa losionom, kada idete u prirodi uopšte ne morate nositi bilo koje dezinfekciono sredstvo uzmite losion.

Šta reći tek o Tinkturi. Tinktura je što se tiče svakodnevne upotrebe čak i malo ispred melema. Imali problem ili ne Tinktura od ljekovitog bilja se koristi svakodnevno. Jer, ne mora da se čeka problem da bi se ona počela primjenjivati. Svaki prirodni sastojak od kojih je sazdana Tinktura je neophodan da se priključi organizmu u njegovoj svakodnevnoj borbi za povraćaj imuniteta. 

Šta bi trebalo u ishrani da koristimo?

Voće

· Citrusno voće (limun, grejpfrut, narandža …(obavezno) (1 do 2 čaše iscjeđenog soka od limuna i grejpfruta, a narandžu jesti)

· Koštunjavo voće (orah, badem ...)

· Jabuka (obavezno) (2 jabuke svakog dana)

· Šljiva

· Grožđe

· Kruška

· Kivi

· Dunja

· Jagoda

· Kupina

· Borovnica

· Kajsija

· Smokva

· Trešnja

· Višnja

Povrće

· Bijeli luk (obavezno)

· Crni luk (obavezno)

· Paradajz

· Kupus

· Praziluk

· Celer

· Cvekla

· Čičoka

· Ren

· Brokula

· Paprika

· Šargarepa

· Tikve

Sjemenke

· Sjeme lana (obavezno) (samljeti u mlinac za kafu i staviti u dijetalnom jogurtu da odstoji sat vremena)

Biljni začini

· Ruzmarin

· Peršun

· Mirođija

· Đumbir (obavezno)

· Cimet (obavezno)

Ostalo

· Voda (filtrirana) (obavezno) (što više)

· Med (može u kombinaciji sa mljevenim orasima 1:1, ili med sa cimetom, kliknite na med da vidite kako se konzumira), ali med ne bi trebalo konzumirati ako je osoba alergična na njega

· Maslinovo ulje i masline (obavezno)

· Od mesa jedino morsku ribu (ne iz konzervi)

· Vježbanje (obavezno) (umjereno)

 

Bijelo brašno se mora obavezno izbaciti iz upotrebe, iz toga razloga evo recept za hljeb od heljdinog i kukuruznog brašna

 

Sastojci:

·  250 gr. heljdinog brašna

·  250 gr. kukuruznog brašna

·  kesica pr. za pecivo

·  kašičica soli

·  5 kašika maslinovog ulja

·  400 ml kisjele vode

·  susam

·  1 kašika integralnog ražanog brašna

 

                                                 Priprema:

· U ovalni sud usuti 250 gr. heljde, 250 gr. kukuruznog brašna, pr. za pecivo, kašičicu soli i to promiješati.

· Stavite 400 ml kisjele vode da se zgrije (voda treba biti vruća, ne ključala), kada se voda  zgrijala polako je sipajte u brašno i miješajte.   

· Uspite 5 kašika maslinovog ulja i promiješajte.

· Ostavite tijesto da prenoći

· Upalite rernu na 200 C

· Posudu za pečenje premazati maslacem i posuti supenom kašikom integralnog ražanog brašna (protresite posudu da se brašno „slijepi“ za maslac, a onda višak brašna uspite u tijesto)

· Uspite tijesto u posudi za pečenje

· Nakapajte tijesto sa maslinovim uljem a zatim pospite susam.

· Ubacite posudu u prethodno zagrijanu rernu i pecite 60 min.

· Nakon 60 min, izvadite hljeb, umotajte ga u krpu i ostavite 60 min da odstoji.

· Prijatno!

 

Šta ne smijete uzimati (barem smanjite)

· Meso i mesne prerađevine

· Rafinisani šećer, bijela riža i bijelo brašno (sami pravite hljeb od integralnih žitarica)

· Mlijeko

· Slatkiši

· Kafa

· Duvan

· Alkohol

· Tablete

· Soja i njeni proizvodi

· Gazirana pića i razne hemijske sokove

 

Izbjegavati stres

 

Čega se treba pridržavati

· Uklonite sve tepihe, debele zavjese i klima uređaje

· Kuća ili stan moraju biti oslobođeni od raznih grinja, prašine i vlage. Znači higijena na maksimalnom nivou

· Ako imate kućne ljubimce, morate se osloboditi od njih

· Morate se čuvati od duvanskog dima kao i raznih zagađenja iz okoline. Više vremena provodite  u prirodi, vježbajte i primjenjujte tehniku disanja kao što je opisano u gornjem dijelu stranice.

· Ne smijete se prenajedati

· Čuvajte se većeg fizičkog napora

· Ali takođe uzročnici astme su hladnoća, visoke temperature, magla, povišen vazdušni pritisak

 

Ishrana mora da se bazira na voću i povrću. Ali ako uzimate voće i povrće koje je hemijski tretirano i uzgajano, umjesto da pomogne organizmu ono može samo da mu šteti.

 

primjena cucinih legni preparata

 

G